Камін служить не тільки джерелом тепла в будинку. Це елемент декору, який відповідає за естетику і затишок. Єдиний його недолік – необхідність регулярного очищення, оскільки вже після двох-трьох разів використання накопичується сажа, а на поверхнях осідає кіптява. Якщо її не прибирати, в приміщенні з’явиться неприємний запах, працездатність каміна погіршиться, а вид брудної поверхні не додасть приміщенню привабливості. Виникає питання – як почистити камін своїми силами?
Очищається камін різними способами, в залежності від ступеня забруднення, а сам процес складається з 4-х етапів – очищення ємності від золи, очищення стекол, димоходу, камінних вставок. Робити її рекомендується в залежності від інтенсивності використання каміна. Часта чистка не вимагає особливих зусиль і використання дорогих засобів.
Як почистити камін своїми руками – очищення зольника
Чистка каміна – обов’язкова умова його працездатності. Почати слід з лотка для золи, де не повинно бути занадто багато залишків продуктів горіння, негативно впливають на вільну циркуляцію повітря і запах гару в приміщенні. Рекомендується прибирати золу після кожного використання каміна, але так мало хто робить. При щоденному використанні досить очищати зольник пару раз в тиждень.
Чим і як почистити камін? Для прибирання золи використовуються спеціальні щітки, які повинні підходити за розміром. Ручний метод очищення виявиться не найбільш трудомістким, якщо вдаватися до нього регулярно.
Більш висока якість очищення забезпечить спеціальний пилосос з насадками і фільтрами. Він відрізняється від звичайного побутового високою потужністю і здатний прибирати пил і золу повністю, забезпечуючи чистоту повітря в приміщенні. Тільки після цього можна переходити до скляних поверхонь.
Як і чим очистити скло каміна
Скло бажано чистити частіше, оскільки через нього доводиться спостерігати за вогнем, і навряд чи комусь принесе задоволення милуватися жирними закопченими стеклами.
Як видалити кіптява з каміна? Найдоступніший спосіб миття поверхні стекол – за допомогою губки і звичайних миючих засобів, наприклад, для миття посуду, не обов’язково скляній. Головне – не використовувати губки з металевим ворсом і абразивні засоби, здатні пошкодити скляну поверхню.
Чим очистити скло каміна, якщо воно сильно забруднено? В цьому випадку краще скористатися спеціалізованими засобами для камінних стекол. Такі препарати мають високу концентрацію, здатні всього за кілька хвилин після нанесення на поверхню розм’якшити всю засохлу бруд і розчинити жирні плями. Працювати з цим коштами краще при відкритих вікнах і в гумових рукавичках.
З спецзасобів можна придбати серветки для догляду за камінними стеклами. Завдяки просоченню, ними добре очищати скла і зовнішній фасад каміна. Для сильних забруднень вони не підходять, тому перш ніж купувати спецзасоби, потрібно визначити ступінь забруднення і вибрати, [ніж очистити скло каміна] з мінімальними витратами.
Чистка камінної вставки
Рідкісна чистка картриджа – це гарантоване поява креозоту. Чим його шар більше, тим вище ризик займання скопилася бруду. Також креозот стає причиною руйнування цілісності прокладок, які з’їдає корозія.
Картриджі необхідно повністю розбирати і чистити хоча б раз на півроку, використовуючи спецзасоби. Вони допоможуть зняти спресований шар попелу і сажі.
Чистка димоходу каміна
Це самий трудомісткий процес очищення. У димоході накопичується велика кількість продуктів горіння. Вони осідають на стінах, перегородках, ускладнюють вільний висновок повітря назовні.
Якщо димохід довго не чистити, на його стінах осідає кілька сантиметровий шар твердих частинок, скріплених між собою настільки, що видалити його можна лише механічним способом або хімпрепаратами. Цей наліт небезпечний, тому що схильний до займання.
Складнощі в процесі очищення виникають на викривлених поверхнях, наприклад, у вузьких місцях труби, на вигинах. У трубах часто накопичується сміття, що потрапив із зовні, наприклад, гілки, листя, птахи і мн. ін. Варто звертати увагу на тягу. Якщо вона погана, необхідна термінова чистка!
Як почистити камін в важкодоступних місцях? Зараз мало хто вдається до механічної чищенні, оскільки самостійно це зробити без спецзасобів неможливо. Але існує маса способів очистити димохід народними засобами і хімічними препаратами.
Принцип їх роботи зводитися до розпалювання вогню разом зі спецзасобами, які в процесі горіння утворюють пари, які впливають на наліт і розчиняють його. Поступово він відвалюється, димохід очищається, а ризик виникнення пожежі всередині труби знижується.
Фахівці рекомендують проводити очистку димоходу раз в 3 місяці при інтенсивному використанні, і раз на рік – при використанні каміна 1-2 рази на місяць.
Процес очищення каміна – не найприємніше заняття, тому багато хто намагається його відкласти. З кожним використанням забруднення збільшується, а позбутися його стає складніше. Щоб чистити трубу не довелося часто, потрібно рідше використовувати для розпалювання сирі дрова.
Для механічного чищення димоходу каміна краще викликати професіоналів, які мають необхідний досвід для проведення цієї роботи.
Як почистити камін якісно і швидко
У Києві та області таку послугу надає компанія «Клінінг Партнер». Її співробітники працюють тільки зі сертифікованими засобами, використовуючи ефектні сучасні способи боротьби з засмічення труби.
Вони за допомогою спеціальних йоржів, скребків і щіток можуть почистити камін, пробивши найщільніші засмічення без ризику пошкодити поверхню димоходу і з мінімумом незручностей для домовласника.
Плюси роботи з професіоналами:
- процес займе менше часу, ніж при самостійній спробі привести камін в порядок;
- професіонали «Клінінг Партнер» виконають необхідний обсяг робіт в будь-який зручний час, заощадивши час клієнта;
- ризики зробити помилку зведені до нуля;
- крім чистки каміна, можна замовити генеральне прибирання приватного будинку, прибирання прибудинкової території і мн. ін .;
- фахівці порадять, як і чим очистити скло каміна, зольник, димохід в домашніх умовах.
Очищення каміна пов’язана з великою кількістю сміття, і головна причина, по якій варто довіритися професіоналам – під час їх роботи буде менше бруду!