Як очистити лінолеум у домашніх умовах

Як очистити лінолеум у домашніх умовах

В’їлися плями на лінолеумі, жовтина полотна нерідко псують інтер’єр, особливо засмучує господарів поява плям на свіжому покриття для підлоги. Плями жиру видаляються досить легко, з плямами хімічного походження не завжди можна успішно впоратися, але міняти лінолеум необов’язково.

Можна спробувати очистити його від забруднень різними способами, знову надати свіжості та чистоти. Спосіб очищення на сьогодні існує чимало, для цього використовується цілий арсенал домашніх, побутових та професійних засобів для чищення. Розглянемо, як очистити лінолеум у домашніх умовах, використовуючи різні способи.

Як очистити лінолеум – загальні правила

Щоб підлогове покриття тішило зовнішньою привабливістю не один рік, його потрібно доглядати регулярно.

  1. Очистити основу – прибрати з поверхні підлоги пил, сміття. Для цього використовується пилосос або вологий віник. Сміття змітається в один бік.
  2. При щоденному прибиранні використовується чиста тепла вода або слабкий розчин з додаванням мила, підлога миється ганчіркою або спеціальною шваброю. Тепла вода добре розчиняє забруднення, а от гарячу воду не варто використати, вона може зруйнувати структуру матеріалу, і він втратить привабливість.
  3. Щоб надати підлозі блиск, використовується мастика.

Завжди, пробуючи для чищення новий засіб, слід перевірити його вплив на невеликій ділянці підлоги. Якщо вплив не агресивний, можна продовжувати чищення. Якщо після тестової обробки на лінолеумі з’явилися плями, поверхня стала липкою, це означає, що шар поверхні матеріалу руйнується під дією засобу, і воно не годиться для очищення.

Для цієї мети не підходять абразивні засоби, що дряпають поверхню, і склади, що містять хлор, які виїдають колір.

Як очистити лінолеум – загальні правила. Статті

 

Чим відмити лінолеум

Для цього підійде побутова хімія із господарського відділу супермаркету. З її допомогою легко видаляється шар пилу, дрібні забруднення, плями жиру. Якщо ви думаєте, чим відмити лінолеум від жиру, коштів безліч.

Для видалення жирних плям підійдуть засоби Amway, усім відомі Містер Пропер і т.п. Можна також розвести у воді рідке чи господарське мило, або невелику кількість засобу для миття посуду з кількома краплями нашатирного спирту. Після миття підлоги розчином потрібно промити його чистою теплою водою і витерти насухо.

Якщо ці засоби неефективні, можна використовувати побутову сильнодіючу хімію – наприклад, очищувачі для сантехніки, засоби від нагару в духовці. Якщо не хочете ризикувати, завжди можна звернутися до професіоналів, які знають, як очистити лінолеум і які мають всі засоби для цього.

Компанія «Клінінг партнер» працює по Києву та області, наші фахівці ефективно видалять будь-які забруднення, і повернуть вашій підлозі початковий блиск та чистоту.

Як відмити жовтий лінолеум

Пожовтіти може як нове, так і старе покриття для підлоги, і для цього існує чимало причин: вплив агресивної хімії, велика прохідність, залишки воску, фарби для волосся, взуттєвого крему і т.д.

Як відмити лінолеум домашніми засобами, якщо він пожовк? Якщо плями є слідами життєдіяльності тварин, рекомендується використовувати розчин води з оцтом чи лимонним соком. Після обробки плями її слід промити чистою водою.

Допомогти позбутися жовтизни може також мильний розчин з горілкою. Пропорції – 200 г горілки на піввідра води, плюс чайна ложка рідини для миття посуду. Для очищення використовується м’яка ганчірка, потім лінолеум промивається чистою водою.

Як мити рельєфний лінолеум - Клінінг Партнер. Статті

Як очистити лінолеум від жовтих плям за допомогою побутової хімії?

Користуйтеся засобами догляду за будинком:

  • обутові відбілювачі з невисокою концентрацією хімскладу не завдадуть шкоди матеріалу, а пляму видалити допоможуть; використовуйте ганчірку, наносити засіб прямо на підлогу не слід;

  • універсальні засоби для догляду за лінолеумом, у складі яких немає абразивних частинок та лугів;

  • засоби для миття лінолеуму, олівці для цього виду покриття; олівці повертають матеріалу його колір і використовуються після очищення від плям.

Як відмити пожовклий лінолеум, якщо народні рецепти та побутова хімія не дали бажаного ефекту? Якщо покриття дуже старе, відмити його мабуть вже не можна, краще його замінити.

Але якщо лінолеум новий та самостійно очистити його не вдалося, доручіть боротьбу із забрудненнями фахівцям. Вони часто стикаються з такими проблемами, у їхньому розпорядженні великий арсенал професійних засобів для прибирання, і вони знайдуть спосіб видалити найскладніші забруднення.

Як очистити лінолеум у домашніх умовах

Як мити рельєфний лінолеум

Такий вид покриття виглядає набагато ефектніше, але й доглядати на ньому складніше. Так як це новий різновид лінолеуму, багато виробників стверджують, що забруднення не проникають у його структуру.

Як же очистити лінолеум із фактурною поверхнею? Забруднень на ній з’являється більше через рельєфність, тому рекомендується використовувати щітку з м’якою щетиною. Як миючий засіб підійде мильний розчин (100г рідкого мила на відро води).

Щіткою потрібно працювати акуратно. Другий спосіб – вилити розчин на підлогу, почекати деякий час і мити підлогу м’якою ганчіркою у напрямку малюнка, інакше бруд залишиться на підлозі. Після першого миття потрібно вимити підлогу повторно теплою водою.

Чим відмити лінолеум із рельєфами ще, чи є інші варіанти? Ще один спосіб – миючий пилосос із поворотними насадками. Пилосос із миючим засобом чудово впорається зі своєю роботою.

Тепер ви знаєте, як відмити або очистити лінолеум домашніми засобами або з використанням звичайної побутової хімії. Але якщо ви незадоволені результатом, завжди є можливість звернутися до нас. Співробітники «Клінінг партнер» здатні відновити навіть непривабливе покриття для підлоги, повернути йому свіжість, блиск і яскраві фарби.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори